Magdalena Pilaczyńska – ilustratorka, graficzka, projektantka porcelany. Projektuje ilustracje, plakaty, identyfikację wizualną, opakowania oraz materiały reklamowe do druku oraz publikacji online. Przez kilka ostatnich lat związana była z magazynem KUKBUK gdzie, poza ilustracjami prasowymi, współtworzyła całkowicie ilustrowane wydawnictwo dla dzieci „Kukbuk Dzieciaki”, zaprojektowała ilustracje do książki „Sezonówki” oraz stworzyła murale dla Centrum Zdrowia Dziecka.
Współpracowała między innymi z Grupą Kapitałową VOX, siecią hoteli PURO, Instytutem Kultury Korei oraz marką Wedel i Narodowym Instytutem Dziedzictwa.
Stworzyła ilustracje do płyt i książeczek dla dzieci, do audycji z muzyką Jerzego Wasowskiego. Te wydawnictwa znalazły się w 2017 r. w finale konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
Zaprojektowała również trzy opakowania kultowego produktu marki Wedel – „Ptasiego Mleczka” w nowym, ilustrowanym wydaniu.
Bardzo istotną ścieżką w jej twórczości jest praca z porcelaną. Rozpoczęła się ona współpracą z marką Kristoff Fine Porcelain. Magda zaprojektowała dwie kolekcje wzorów na porcelanę, zatytułowane „White Breakfast”, za które otrzymała nagrodę Must Have na festiwalu Łódź Design 2013 oraz zakwalifikowała się do finału konkursu Dobry Wzór. Kolekcje spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku, co zachęciło artystkę do stworzenia własnej marki porcelanowej Look At Me Plates. Jest to porcelana dekorowana autorskimi ilustracjami ręcznie nanoszonymi przez autorkę. Look At Me Plates zostało nominowane do nagrody Elle Deco International Design Awards oraz prezentowane było na wielu wystawach polskiego designu m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Seulu, Tokio, Hongkongu. W 2018 roku marka Look At Me Plates współpracowała z siecią hoteli PURO. W wyniku tej kooperacji powstała limitowana seria naczyń z zabawnymi ilustracjami, utrzymana w estetyce identyfikacji wizualnej hotelu. Look At Me Plates dwukrotnie brało udział w nowojorskim Wanted Design Festival, jako część polskiego stoiska przygotowywanego przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie oraz pokazywała swoje prace na London Design Festival.
W 2021 roku Magda stworzyła kolekcję porcelany we współpracy z reżyserem filmów dokumentalnych Samborem Wilkiem. Inspiracją dla tego projektu były więzienne tatuaże. Powstała kontrowersyjna kolekcja zatytułowana TATOOTABOO, nagrodzona już w tym samym roku tytułem Must Have na festiwalu Łódź Design.
Również w 2021 roku magazyn Elle Decoration, z okazji swojego 20-lecia umieścił Magdę w gronie 20 kobiet polskiego designu.
Mieszka i pracuje w Warszawie.
WYBRANE WYSTAWY:
- Kraków / Inner Strenght, The women of Poland and Japan / Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha / 07-09.2021
- Warszawa / 20 kobiet designu na 20-lecie ELLE Decoration / Elektrownia Powiśle / 05.-06.2021
- Łódź / Łodz Design Festival / 05.2021
- Kraków / Fait Galeria / 03.2021
- Hongkong / Room Plus: Selected Illustrations & Design from Poland / Cabinet of Stories / 11.2019
- New York / Wanted Design / 05. 2019
- Warszawa / Pilka. Cut out / Galeria 21 Gramów, Dom Kultury Kadr / 10.2018
- Tokyo / Inner Strenght, The women of Poland and Japan / 09.2018
- Warszawa / Dizajn ma sens / Muzeum Etnograficzne / 10.2017
- Gdynia / RETROspekcje.Polski design początku XXI wieku / Gdynia Design Days / 07. 2017
- Seoul / It’s a Polish Thing. New Design from Polska / Weaving & Solving Seoul International Handmade Fair / 05.2017
- Łódź / RETROspekcje. Polski design początku XXI wieku / Łódz Design Festival 2016 / 10.2016
- Szczecin / Kids Love Design Festival / 05. 2016
- London / What Goes Behind… Contemporary Polish Ceramic Design / The London Design Festival / 09.2015
- London / Manufactured Culture Exhibition / The London Design Festival / 09.2015
- Warszawa / Dom Otwarty / 05.2015
- New York / Wanted Design / 05. 2015